Pogoń Szczecin znów się potknęła! "Portowcy" zgubili punkty w Kielcach [WIDEO]

Marta Badowska / pressfocus
Pogoń Szczecin straciła punkty w trzeciej kolejce z rzędu. "Portowcy" tylko zremisowali na wyjeździe z Koroną 2:2. I tak mogą mówić o szczęściu.
Po pierwszej połowie zanosiło się na sensację. Korona objęła prowadzenie w 22. minucie. Po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował Nono.
Na przerwę gospodarze schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu. W 42. minucie Podgórski błysnął efektowną akcją na lewej stronie, wyłożył piłkę do niekrytego Błanika, a ten mocnym uderzeniem zaskoczył bramkarza Pogoni.
Pogoń zaczęła odrabiać straty po przerwie. Sygnał dał oczywiście Grosicki. Reprezentant Polski w 54. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Pięczka.
Goście doprowadzili do remisu w 67. minucie. Nie do obrony kropnął Gorgon. Po jego uderzeniu Dziekoński nawet się nie ruszył.
Bliżej zwycięstwa była Korona. W 90. minucie o centymetry od gola był Dalmau. Piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.
Pogoń na razie zajmuje piąte miejsce w tabeli. Do prowadzącej Jagiellonii traci siedem punktów. Korona jest piętnasta. Ma 24 punkty, tyle samo, co będąca w strefie spadkowej Puszcza.