Kolejne problemy Arkadiusza Milika. Trener Juventusu nie pozostawił złudzeń

Marco Alpozzi / pressfocus
Arkadiusz Milik nie przeżywa najlepszego okresu. Massimiliano Allegri potwierdził, że 30-latek doznał drobnej kontuzji.
W ostatnich tygodniach Milik miał problem z regularnym trafianiem do siatki. Przydarzyła mu się passa 18 meczów ligowych bez gola.
Polak przerwał nieudaną serię w niedawnym meczu z Atalantą. Trafił wówczas do siatki w 70. minucie i zapewnił turyńczykom cenny punkt.
Arkadiusz Milik w meczu Juventus - Atalanta
Marco Alpozzi/LaPresse / pressfocus
Bramka ta nie wystarczyła jednak do tego, aby Milik został powołany przez Michała Probierza na mecze barażowe. Spośród napastników selekcjoner wybrał Roberta Lewandowskiego, Adama Buksę, Krzysztofa Piątka i Karola Świderskiego.
Brak miejsca w kadrze nie jest jedynym problemem gracza "Juve". Na ostatnim treningu turyńczyków zgłosił on problemy zdrowotne. Nie wystąpi zatem w niedzielnym starciu z Genoą.
- Arkadiusz Milik nie zagra w najbliższym meczu, miał mały problem podczas ostatniej sesji treningowej. Po przerwie reprezentacyjnej ponownie ocenimy jego stan - powiedział Allegri na konferencji prasowej.
Gianluca Di Marzio dodał, że Polak doznał kontuzji mięśnia przywodziciela. Z tego powodu będzie pauzował przez około 10-15 dni.
W tym sezonie Milik wystąpił w 28 meczach "Bianconerich". Zanotował w nich sześć bramek i jedną asystę. Umowa napastnika z Juventusem obowiązuje do połowy 2026 roku. Portal Transfermarkt wycenia go obecnie na 7 mln euro.
Turyńczycy zajmują trzecią lokatę w Serie A. Strata do liderującego Interu wynosi już 17 punktów.
Adam Kłos16 Mar · 15:46
Źródło: gianlucadimarzio.com