Kolejne zwycięstwo reprezentacji Argentyny. Piękny gol Angela Di Marii [WIDEO]

Reprezentacja Argentyny wygrała z Urugwajem 1:0. Decydującą bramkę dla "Albicelestes" zdobył Angel Di Maria.
Spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął Leo Messi. 34-latek w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją kolana, więc Lionel Scaloni nie zamierzał ryzykować jego zdrowiem. W pierwszym składzie selekcjoner postawił na Paulo Dybalę, Lautaro Martineza i Angela Di Marię.
Już w 7. minucie skrzydłowy PSG otworzył wynik meczu. Di Maria przyjął piłkę w polu karnym, po czym oddał perfekcyjnie mierzony strzał, z którym nie poradził sobie Fernando Muslera.
Urugwajczycy ruszyli do odrabiania strat. W pierwszej połowie dwa groźne strzały oddał Luis Suarez. Najpierw napastnik trafił w słupek, później z jego próbą poradził sobie Emiliano Martinez.
Urugwaj przeważał, oddawał więcej strzałów, jednak miał problem ze skutecznością. Agustin Alvarez zmarnował doskonałą okazję po tym jak otrzymał dobre podanie z bocznego sektora boiska.
Na kwadrans przed końcem na boisku pojawił się Leo Messi. Lider reprezentacji Argentyny zanotował cichy występ. Oddał jeden strzał, który nie leciał nawet w światło bramki Urugwajczyków.
Ostatecznie triumfatorzy Copa America dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Po trzynastu kolejkach Argentyna zajmuje drugie miejsce w tabeli strefy CONMEBOL z przewagą ośmiu punktów nad trzecim Ekwadorem. Urugwaj jest szósty.
W następnej kolejce Luis Suarez i spółka zmierzą się z Boliwią. Z kolei Argentyna w nocy z wtorku na środę zagra przeciwko Brazylii, która zapewniła już sobie awans na przyszłoroczny mundial. "Albicelestes" od lipca 2019 roku pozostają niepokonani.
Adam Kłos13 Nov 2021 · 07:46