Kolejne zwycięstwo Vive Kielce z Wisłą Płock

MediaPictures.pl/Shutterstock
Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce pokonali Orlen Wisłę Płock 33:26 w drugim meczu finału PGNiG Superligi.

Całe spotkanie toczyło się pod dyktando zawodników Vive. Początek był dosyć wyrównany, mogliśmy oglądać mecz bramka za bramkę. Kielczanie wyszli na prowadzenie w dziewiątej minucie i nie oddali już go do końca pierwszej odsłony, którą wygrali 18:14.

Również początek drugiej połowy był zacięty - szczypiorniści z Płocka rzucili dwa gole i zrobiło się tylko 18:16 dla podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Potem jednak znowu odskoczyli i na pięć minut przed końcem prowadzili różnicą ośmiu bramek - 31:23.

Vive Kielce ostatecznie wygrało z Wisłą Płock 33:26 i w finałowym pojedynku prowadzi już 2:0. Do tytułu mistrzowskiego brakuje im już tylko jednego zwycięstwa.
Źródło: sportowefakty.wp.pl