Komplet punktów kadry U-21. Skromne zwycięstwo nad Łotwą

Dziurek / shutterstock.com
Reprezentacja Polski U-21 pokonała na wyjeździe Łotwę 1:0 (1:0) w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy. Gola na wagę trzech punktów strzelił Patryk Klimala.
„Biało-Czerwoni” od pierwszego gwizdka mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie przekładała się ona na dogodne sytuacje bramkowe. Po raz pierwszy gorąco pod bramką gospodarzy zrobiło się w 19. minucie. Tomczyk przytomnie dograł do Klimali, ale ten z kilku metrów posłał piłkę obok słupka.
Co nie udało się wtedy, przyszło osiem minut później: Bida wyłożył piłkę przed pole karne do nadbiegającego Tomczyka. Ten nie trafił czysto w piłkę, lecz jego błąd naprawił Klimala, posyłając piłkę do siatki. Skromne prowadzenie podopiecznych Michniewicza utrzymało się do końca pierwszej połowy.
Po zmianie stron niemający nic do stracenia Łotysze próbowali nieco bardziej śmiałych ataków. Niewiele zabrakło, by w 67. minucie doprowadzili do wyrównania: po szybkiej akcji Liepa zagrywał w pole karne. Ostatecznie naszym obrońcom udało się zażegnać niebezpieczeństwo.
12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry na 2:0 podwyższyć mogli Polacy, lecz strzał Jóźwiaka okazał się niecelny. W końcówce Łotysze postawili wszystko na jedną kartę, a w nasze szeregi obronne wdała się nerwowość. W 83. minucie groźnie uderzył Jaunzems, lecz Grabara był na posterunku.
Ostatecznie więcej goli w tym meczu już nie padło. Polacy walkę w eliminacjach rozpoczęli od cennego zwycięstwa.
Maciej Ziętarek06 Sep 2019 · 17:51
Źródło: Własne