Koncert Niemców we Francji! Drugi najszybszy gol w historii piłki reprezentacyjnej [WIDEO]

Screen DAZN
Reprezentacja Niemiec ograła Francję 2:0 (1:0) w spotkaniu towarzyskim. Goście strzelili jednego z najszybszych goli w historii piłki międzynarodowej.
Wynik sobotniego meczu udało się otworzyć już w... siódmej sekundzie. W genialny sposób do siatki trafił Florian Wirtz, dla którego był to pierwszy gol w narodowych barwach.
Jakby tego było mało, bramka zdobyta przez zawodnika Bayeru Leverkusen to druga najszybsza w historii piłki reprezentacyjnej. Na pierwszym miejscu widnieje Christoph Baumgartner, który również trafił 23 marca. O wyczynie Austriaka pisaliśmy TUTAJ.
W dalszej części pierwszej połowy to Francja miała zdecydowaną przewagę. Gospodarze walczyli jednak ze swoją wysoką nieskutecznością. Dogodne okazje zmarnowali Marcus Thuram, Kylian Mbappe, a także Ousmane Dembele, którego w wybitny sposób zatrzymał Marc-Andre ter Stegen.
Kylian Mbappe w meczu z Niemcami
Philippe Lecoeur / pressfocus
Po zmianie stron znowu błysnęli Niemcy. Tym razem w roli głównej wystąpił Kai Havertz, który w 49. minucie podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Zawodnik Arsenalu otrzymał precyzyjne podanie od Jamala Musiali, który w pojedynkę ograł defensywę "Trójkolorowych".
Podrażniona Francja ruszyła do kolejnego ataku, ale nadal nie miała sposobu na obronę przyjezdnych. Co więcej, w końcówce gospodarze oddali inicjatywę. Niemniej zawodnicy Juliana Nagelsmanna nie zdali kolejnego ciosu, chociaż bliscy szczęścia byli Niclas Fullkrug, Deniz Undav oraz Thomas Mueller.
Walka o piłkę w meczu Francja - Niemcy
Icon Sport / pressfocus
Tym samym skończyło się na 2:0 (1:0) na korzyść Niemców. Dla Francuzów to druga porażka z rzędu w potyczkach z "Die Mannschaft".
Hubert Kowalczyk23 Mar · 22:53