Koncertowe zwycięstwo Napoli! "Azzurri" strzelili cztery gole w 21 minut [WIDEO]

MB Media/Pressfocus
Napoli odniosło okazałe zwycięstwo nad Sassuolo. Zespół ze Stadio Diego Armando Maradona wygrał 6:1.
Już w 7. minucie Napoli objęło prowadzenie. Kalidou Koulibaly wykorzystał centrę Lorenzo Insigne i strzałem głową skierował piłkę do siatki.
Podopieczni Luciano Spallettiego poszli za ciosem. Po kwadransie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Victor Osimhen.
Sassuolo kompletnie nie radziło sobie z kolejnymi atakami neapolitańczyków. W 19. minucie Osimhen zanotował asystę przy trafieniu Hirvinga Lozano. Po kilkudziesięciu sekundach Dries Mertens dołożył czwartą bramkę dla Napoli.
Chwilę po golu Mertensa na murawę padł Lorenzo Insigne, który zgłosił problemy z kostką. Do rozgrzewki ruszył Piotr Zieliński. Włoch jednak zdołał wrócić do gry i pomocnik reprezentacji Polski musiał poczekać na swoją szansę w tym meczu.
Po przerwie Napoli jeszcze podwyższyło prowadzenie. Dublet skompletował Dries Mertens.
Sassuolo w 80. minucie dobił jeszcze Amir Rrahmani. Sassuolo stać było jedynie na honorową bramkę Maxime'a Lopeza. Napoli wygrało 6:1 i zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Sassuolo jest dziesiąte.
Adam Kłos30 Apr 2022 · 16:49