Kontuzja Dawida Kownackiego. Boisko opuścił już w 19 minucie

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Dawid Kownacki nie dokończył ligowego meczu Fortuny Duesseldorf z Eintrachtem Frankfurt (0:3).
Reprezentant Poski rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce. Nasz zawodnik już w pierwszej minucie trafił do siatki rywali, ale jego gol nie został uznany, ponieważ sędzia odgwizdał spalonego.
Kilkanaście minut później Kownacki nabawił się niestety urazu. Złapał się za udo i zaczął zwijać z bólu. Nie był w stanie kontynuować gry i został zmieniony w 19 minucie.
Najprawdopodobniej nabawił się kontuzji mięśnia dwugłowego. Przypomnijmy, że został powołany przez Jerzego Brzęczka do kadry na mecze z Austrią i Łotwą, ale teraz jego udział w zgrupowaniu stoi pod znakiem zapytania.
To był czwarty występ naszego piłkarza w Bundeslidze. Do tej pory zdobył w lidze dwie bramki.
Cały mecz rozegrał natomiast inny reprezentant Polski, Marcin Kamiński.
Fortuna Duesseldorf przegrała z Eintrachtem Frankfurt 0:3.
Goście z Hesji objęli prowadzenie trzy minuty po zmianie stron. Holender Jonathan de Guzman kapitalnie dośrodkował w pole karne na dalszy słupek i Portugalczyk Goncalo Paciencia uderzeniem głową po koźle zaskoczył Michaela Rensinga.
Sukces "Orłów" przypieczętował jeszcze dwukrotnie w doliczonym czasie gry Sebastien Haller. Francuz najpierw w sytuacji sam na sam wykazał się niesamowitym opanowaniem i po minięciu golkipera miejscowych oraz obrońcy skierował piłkę do pustej siatki. Trzy minuty później wykończył z bliska efektowną szarżę i precyzyjne dogranie Serba Filip Kostica.
Jakub Kreśliński11 Mar 2019 · 21:30