Korona Kielce ostatnim półfinalistą Pucharu Polski

asinfo
Korona Kielce pokonała u siebie Zagłębie Lubin 2:0 (1:0) w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym rozgrywek o Puchar Polski.
Prowadzenie miejscowym zapewnił już po ośmiu minutach gry Bartosz Rymaniak, który skierował piłkę z bliska do siatki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Sukces przypieczętował osiem minut przed końcem Fabian-Herbert Burdenski, który płaskim strzałem z pola karnego wykończył składną akcję gospodarzy.
Korona w pierwszym meczu także zwyciężyła "Miedziowych" 1:0 i zagra dzięki temu w kolejnej rundzie. Wcześniej awans do półfinału wywalczyły również Górnik Zabrze, Legia Warszawa oraz broniąca trofeum Arka Gdynia.