Kosmiczny rzut w meczu Euroligi. Wszyscy byli w wielkim szoku. "Trafienie dekady" [WIDEO]

Screen/Twitter
Podczas spotkania Lyonu-Villeurbanne z AS Monaco w rozgrywkach Euroligi koszykarz drużyny gospodarzy popisał się fenomenalnym rzutem. Piłka przeleciała przez znaczną część parkietu.
W czwartek odbyła się kolejna seria gier w ramach Euroligi. Po triumf sięgnęli gracze AS Monaco, którzy ograli Lyon-Villeurbanne 87:77.
O ważnym zwycięstwie gości zadecydowała ostatnia kwarta. AS Monaco wygrało ją różnicą aż 15 punktów. Po rozegraniu 32 spotkań zespół ten plasuje się na trzecim miejscu w tabeli Euroligi.
Więcej niż o zwycięstwie gości mówi się na temat kapitalnego rzutu gracza gospodarzy. Zaraz po rozpoczęciu drugiej kwarty kosmicznym trafieniem popisał się Nando De Colo.
Francuski koszykarz zebrał piłkę pod własnym koszem, po czym ruszył z akcją w drugą stronę. W pewnej chwili gracz Lyonu-Villeurbanne został sfaulowany przez rywala. Mimo to zdołał on oddać celny rzut z własnej połowy. Ku zdziwieniu zawodnika piłka wylądowała w koszu rywali.
- Nando De Colo zanotował właśnie rzuty roku… trafienie dekady - napisał na Twitterze popularny profil BasketNews.
Chwilę później Francuz podszedł do rzutu wolnego i ponownie popisał się celną próbą. W efekcie gracz Lyonu-Villeurbanne wywalczył akcję 3+1. Finalnie nie wystarczyło to do triumfu nad AS Monaco.
Piotr Sidorowicz 29 Mar · 16:26
Źródło: Twitter