Krystian Bielik z pierwszym golem w nowym klubie! Reprezentant Polski trafił do siatki w Championship [WIDEO]

Krystian Bielik w tym sezonie występuje na wypożyczeniu w Birmingham City. W piątkowy wieczór Polak wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z West Bromwich Albion, zdobywając bramkę na 2:0.
Pomocnik w letnim okienku transferowym zdecydował się na opuszczenie mającego problemy finansowe Derby County. "The Rams" nie zdołali uchronić się w zeszłym sezonie przed spadkiem w Championship.
Początkowo Polak zmagał się z problemami zdrowotnymi, lecz gdy doszedł do zdrowia, stał się ważną postacią nowej drużyny. Od początku września ma pewne miejsce w wyjściowej jedenastce zespołu.
Nie inaczej było także w piątkowym spotkaniu Birmingham z West Bromwich Albion. Także tym razem Bielik wystąpił od pierwszej minuty i bardzo dobrze zaprezentował się na tle zespołu z ligowej czołówki.
Po pierwszej części spotkania gospodarze prowadzili 1:0. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Tunezyjczyk, Hannibal Mejbri. Na kolejnego gola trzeba było czekać do drugiej połowy.
W 52. minucie Mejbri precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego. W polu karnym świetnie znalazł się natomiast Bielik, który pewnym strzałem pokonał bramkarza i podwyższył prowadzenie Birmingham.
Dla Polaka była to pierwsza bramka w nowym klubie - wcześniej w Championship popisał się tylko jedną asystą. Dzięki wygranej 2:0 Birmingham awansowało na 16. miejsce w ligowej tabeli - do szóstej lokaty, gwarantującej udział w barażach o Premier League, traci jednak tylko sześć punktów.
Maciej Pietrasik10 Feb 2023 · 22:55