Kubot i Matkowski awansowali do drugiej rundy w Indian Wells

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski pokonali debel holendersko-rumuński 7:6 (8-6), 3:6, 10-6 i awansowali do drugiej rundy turnieju ATP w Indian Wells.

Polacy pokonali najwyżej rozstawionych w turnieju Jeana-Juliena Rojera i Horię Tecau po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu. Niezwykle zacięty był w szczególności pierwszy set, gdzie Polacy obronili piłkę setową, a następnie pokonali rywali w tie-braku.

Drugi set był bardziej jednostronny i przeciwnicy wygrali w nim 6:3. O awans nasi zawodnicy musieli zatem walczyć w super tie-breaku. Polscy tenisiści byli już o krok od zwycięstwa, prowadzili 5:2, by za moment remisować 5:5. Od stanu 6:6 punkty zdobywali już tylko nasi gracze.

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski wygrali ostatecznie w super tie-breaku 8:6 i awansowali dalej. W drugiej rundzie zmierzą się z parą Philipp Kohlschreiber i Dominic Thiem.
Źródło: eurosport.onet.pl