Kolejny sukces Kubota i Melo. Zagrają w finale Masters!

smileimage9 / shutterstock.com
Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do finału turnieju ATP World Finals. Polsko-brazylijski duet ograł Ryana Harrisona i Michaela Venusa 6:1, 6:4.
Kubot i Melo w tym sezonie wygrali sześć turniejów. Teraz są na dobrej drodze do odniesienia siódmego zwycięstwa. W półfinale turnieju ATP Finals zaprezentowali świetną grę.
Ich popisem był zwłaszcza pierwszy set, w którym wygrali pięć gemów z rzędu, co właściwie rozstrzygnęło losy tej partii. Co prawda Harrison i Venus zdołali wygrać jedną odsłonę, ale Kubot i Melo nie stracili rytmu. Po chwili zapewnili sobie zwycięstwo w pierwszym secie
Druga partia była bardziej zacięta - długo żaden z debli nie potrafił przełamać rywali. Kubotowi i Melo udało się to dopiero w dziewiątym gemie. W następnej odsłonie Polak i Brazylijczyk dokończyli dzieła - przy własnym serwisie wygrali seta i cały mecz.
Finał turnieju rozpocznie się w niedzielę o 16:30. Rywalami Melo i Kubota będzie zwycięzca meczu Jamie Murray/Bruno Siares - Henri Kontinen/John Peers.
Łukasz Kubot/Marcelo Melo - Ryan Harrison/Michael Venus 6:1, 6:4