Piękne słowa Kurka do Stocha: Kamil, jesteś Bogiem

screen z TV
Bartosz Kurek został wybrany najlepszym polskim sportowcem 2018 roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego". W swojej mowie na gali oddał hołd drugiemu w głosowaniu kibiców Kamilowi Stochowi.
Kurek i Stoch byli największymi osobistościami minionego roku w polskim sporcie. Pierwszy był liderem siatkarskiej reprezentacji, która obroniła mistrzostwo świata. Stoch zdobył trzeci w karierze złoty medal olimpijski, do którego dołożył brąz igrzysk w drużynie, triumf w Turnieju Czterech Skoczni i klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Kurek zadedykował swoje zwycięstwo kolegom z siatkarskiej reprezentacji, która w plebiscycie została uznana za najlepszą drużynę 2018 roku w polskim sporcie.
- Byłbym głupcem, gdybym myślał, że to tylko moja nagroda. Panowie, to dla was. Tak nam dziękują kibice - mówił ze sceny.
Zwycięzca plebiscytu w pięknych słowach zwrócił się także do Stocha.
- Kamil, jesteś Bogiem. Ja tu tylko na chwilę wskoczyłem... - stwierdził Kurek.
Kamil Kaczmarek05 Jan 2019 · 22:30
Źródło: Twitter