Kuriozalny samobój Bonucciego nie przeszkodził Milanowi. Atalanta rozbiła Everton [VIDEO]

Fabrizio Andrea Bertani/Shutterstock
AC Milan, Olympique Lyon i Atalanta Bergamo w efektownym stylu wygrały swoje mecze w piątej kolejce Ligi Europy. Olbrzymią szansę na awans do kolejnej rundy ma Sheriff Tyraspol.
Mecz Milanu z Austrią Wiedeń rozpoczął się od kuriozalnego samobója Leonardo Bonucciego, który wciąż bezskutecznie szuka formy, którą imponował w Juventusie. Stracony gol tylko rozsierdził gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą zdobyli trzy bramki. Swój festiwal strzelecki kontynuowali po przerwie. Ostatecznie wygrali 5:1.
W takim samym stosunku zwyciężyła Atalanta Bergamo, która rozbiła na wyjeździe pogrążony w kryzysie Everton. O wysokim wyniku przesądziła końcówka - goście od 87. minuty strzelili aż trzy gole.
W meczach, które rozpoczynały się o 21:05, zagrało dwóch Polaków. Łudogorec z Jackiem Góralskim (82 minuty na boisku) przegrał z 1:2 z Basaksehirem. Z kolei Dynamo Kijów niespodziewanie przegrał na wyjeździe ze Skenderbeu 2:3. Tomasz Kędziora grał przez 71 minut.