Kuriozum w Meksyku. Sędzia zablokował piłkę lecącą do pustej bramki [WIDEO]

Niebywała sytuacja w lidze meksykańskiej. Sędzia po strzale zawodnika Cruz Azul wybił piłkę zmierzającą do bramki Deportivo Toluca.
Do sytuacji doszło w 37. minucie, gdy Cruz Azul prowadził już 2:0. Piłka po strzale Luisa Romo odbiła się od słupka i wyszła w pole. Dopadł do niej Jonatan Javier Rodriguez, uderzył w kierunku pustej bramki, ale trafił w przebiegającego sędziego Oscara Maciasa.
Co prawda rozpaczliwie próbowali interweniować obrońcy Toluki, ale nie można wykluczyć, że to właśnie arbiter mógł uchronić tę drużynę od straty gola.
Gracze Cruz Azul oczywiście protestowali, ale nie zdało się to na nim. Niektórzy z nich przyjęli całe zdarzenie z uśmiechem - tak samo jak telewizyjni komentatorzy.
Niefortunne zachowanie sędziego na szczęście nie miało wpływu na rozstrzygnięcie spotkania. Co prawda jeszcze przed przerwą Toluca doprowadziła do wyrównania, ale w drugiej połowie Cruz Azul zdołało strzelić zwycięskiego gola.
Marcin Karbowski22 Feb 2021 · 13:36
Źródło: onet.pl