La Liga: Cenne zwycięstwo Deportivo Alaves

facebook.com/deportivoalaves/
Deportivo Alaves pokonało u siebie z Levante UD 1:0 (0:0) w czwartkowym meczu 26. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Victor Laguardia, który w 90. minucie po zagraniu Gomeza Pereza Ibaia z rzutu wolnego uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce.
Obie drużyny kończyły ten mecz w dziesiątkę. Najpierw w 29. minucie czerwoną kartką został ukarany obrońca gości, obrońca Jose Benito, z kolei w 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Munir El Haddadi.
Gospodarze w 32. minucie mogli objąć prowadzenie, bowiem sędzia podyktował rzut karny po faulu Benito. Jedenastki nie wykorzystał jednak Manu Garcia, który skierował futbolówkę tuż obok prawego słupka.
Podopieczni Abelardo zajmują obecnie 14. miejsce w tabeli La Liga, z kolei zespół Juana Ramona Muniza plasują się na 17. pozycji.