La Liga: Eibar pokonał Espanyol

Eneko Astigarraga, flickr.com
Piłkarze SD Eibar pokonali przed własną publicznością RCD Espanyol Barcelona 3:1 (2:0) w meczu 14. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Ipurua Municipal Stadium pierwszego gola strzelił Kike Garcia już w 9. minucie i skutecznie uderzał na bramkę rywali w lewy dolny róg. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Ivan Alejo, który w 38. minucie pokonał golkipera rywali w sytuacji sam na sam.
Po zmianie stron w 69. minucie Joan Jordan pewnym uderzeniem zamienił rzut karny na gola. Dziesięć minut później goście zdobyli bramkę, a wszystko za sprawą samobójczego trafienia Sergio Enricha.
Drużyna prowadzona przez Mendilibara dzięki wygranej awansowała na 13. miejsce w ligowej tabeli. Zespół Quique Sancheza Floresa plasuje się z kolei na 15. pozycji.