La Liga: Girona rozgromiła Las Palmas

Natursports/Shutterstock
Girona wygrała u siebie z UD Las Palmas 6:0 w pierwszym sobotnim meczu 19. kolejki hiszpańskiej La Liga. Trzy gole strzelił Michael Olunga.
Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało pogromu. W 25. minucie wynik z rzutu karnego otworzył Christian Stuani. W drugiej odsłonie miejscowi zdobyli pięć bramek w przeciągu 22 minut. Trzy z nich zdobył Olunga, a po jednym trafieniu zanotowali Borja Garcia oraz Portu.
Po tym zwycięstwie zespół prowadzony przez Pablo Machina zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 26 punktów. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Atletico Madryt.
Natomiast drużyna z Wysp Kanaryjskich zdobyła 11 „oczek” i jest ostatnia. Jej kolejnym rywalem będzie Valencia.