La Liga: Kolejne zwycięstwo Barcelony

Francesc Juan / Shutterstock.com
FC Barcelona pokonała na Camp Nou Athletic Bilbao 2:0 (2:0) w niedzielnym meczu 29. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Gospodarze pierwszego gola w tym spotkaniu strzelili już w 8. minucie, a jego autorem był Paco Alcacer. Hiszpan do dośrodkowaniu Jordiego Alby skutecznie uderzył w prawy, dolny róg bramki.
W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Lionel Messi. Reprezentant Argentyny po zagraniu Ousmane Dembele oddał potężny strzał z linii pola karnego.
Podopieczni Ernesto Valverde zanotowali 23. zwycięstwo w trwających obecnie rozgrywkach i z dorobkiem 75 punktów przewodzą tabeli La Liga.
Zespół prowadzony przez Jose Zigandę przegrał 10. spotkanie w sezonie, uzbierał dotąd 35 "oczek", co daje mu 13. lokatę.