La Liga: SD Eibar rozbił Sevillę

Miquel Gimenez Olive, wikicommons
SD Eibar wygrał u siebie z Sevillą 5:1 w pierwszym sobotnim meczu 22. kolejki hiszpańskiej La Liga.
Nie minęło jeszcze 60 sekund od pierwszego gwizdka arbitra i gospodarze objęli prowadzenie po strzale Kike. W 17. Minucie było już 2:0 za sprawą Fabiana Orellany. Chwilę potem odpowiedzieli goście. Rzut karny na bramkę zamienił Pablo Sarabia.
Jeszcze w pierwszej połowie trzecią bramkę dla miejscowych zdobył Ivan Ramis. Po przerwie dublet skompletował Orellana. W końcówce zwycięstwo SD Eibar przypieczętował Anaitz Arbilla.
Po tej wygranej drużyna z Kraju Baskow zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli ze zdobytymi 32 punktami. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z CD Leganes.
Natomiast zespół ze stolicy Andaluzji plasuje się na szóstej pozycji i ma na swoim koncie 33 „oczka”. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Girona.