La Liga: Sevilla lepsza od Las Palmas

Ivica Drusany/Shutterstock
UD Las Palmas przegrał u siebie z Sevilla FC 1:2 w pierwszym sobotnim meczu 24. kolejki hiszpańskiej La Liga.
Goście objęli prowadzenie w 35. minucie. Skuteczną dobitką z najbliższej odległości popisał się Wissam Ben Yedder. W 50. minucie przyjezdni podwyższyli wynik. Po świetnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła Pablo Sarabia idealnie wbiegł w pole bramkowe i pewnie pokonał golkipera rywali. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Jonathana Calleriego z rzutu karnego w końcówce spotkania.
Po tej porażce drużyna z Wysp Kanaryjskich zajmuje 18. miejsce w tabeli ze zdobytymi 18 punktami. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z CD Leganes.
Natomiast drużyna z Andaluzji plasuje się na piątej pozycji z 39 „oczkami” na koncie. Jej kolejnym ligowym rywalem będzie Atletico Madryt.