Lazio i Eintracht z wygranymi w grupie H

Andrew, wikicommons
W pierwszej kolejce grupy H Ligi Europy Lazio Rzym pokonało u siebie Apollon Limassol 2:1, a Eintracht Frankfurt wygrał na wyjeździe z Olympique Marsylia również 2:1.
Rzymianie prowadzenie w meczu z Apollonem w 14. minucie za sprawą Luisa Alberto. Do przerwy gospodarze utrzymali skromne prowadzenie.
Długo jednak nie mogli być pewni wygranej. Dopiero w 84. minucie rzut karny wykorzystał Ciro Immobile. Lazio z prowadzenia 2:0 cieszyło się raptem cztery minuty, bo do siatki trafił Emilio Zelaya. Cypryjskiego zespołu na więcej jednak już nie było stać.
Eintrachtowi Frankfurt w wygranej z Olympique Marsylia 2:1 nie przeszkodziła nawet gra w osłabieniu i prowadzenie gospodarzy.
Już w 3. minucie gola dla OL strzelił Lucas Ocampos. Goście ruszyli w pogoń po przerwie. W 52. minucie bramkę zdobył Lucas Torro. Siedem minut później Eintracht grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jetro Willemsa.
Mimo gry w dziesiątkę niemiecki zespół zdołał strzelić zwycięskiego gola. W 89. minucie trafił Luka Jović.
W drugiej kolejce Eintracht Frankfurt zmierzy się z Lazio Rzym, a Apollon Limassol zagra z Olympique Marsylia.