Lazio przedłużyło serię bez porażek. Rzymianie pokonali Genoę

Nicolo Campo / Shutterstock.com
Genoa CFC przegrał u siebie z Lazio Rzym 2:3 w pierwszym niedzielnym meczu 25. kolejki włoskiej Serie A. Dzięki tej wygranej "Biancocelesti" przedłużyli rekordową serię spotkań ligowych bez porażki do 20.
Nie minęło 120 sekund i ekipa ze stolicy wyszła na prowadzenie. Adam Marusić wbiegł między dwójkę rywali i upadając w polu karnym posłał piłkę w samo "okienko". Na początku drugiej połowy na 2:0 podwyższył Ciro Immobile.
Miejscowi odpowiedzieli trafieniem Francesco Cassaty. Na 3:1 dla zespołu ze stolicy trafił Danilo Cataldi. W ostatniej minucie rozmiary porażki Genui zmniejszył Domenico Criscito, który wykorzystał rzut karny.
Po tej porażce podopieczni Davide Nicoli zajmują 18. miejsce w tabeli ze zdobytymi 22 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z AC Milan.
Natomiast zespół prowadzony przez Simone Inzaghiego plasuje się na drugiej pozycji. Do liderującego Juventusu Turyn traci jedno "oczko". Kolejnym rywalem Lazio będzie Bologna FC.