Lazio rozbiło Crotone przed własną publicznością

Cineberg/Shutterstock
Lazio Rzym rozbiło przed własną publicznością FC Crotone 4:0 (0:0) w pierwszym sobotnim meczu 18. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Kibice zgromadzeni na Stadio Olimpico prawie godzinę musieli czekać na bramki swoich pupili.
"Biancocelesti" objęli prowadzenie jedenaście minut po zmianie stron, kiedy to Ciro Immobile wygrał pojedynek z obrońcą i precyzyjnie zagrał w pole karne do Jordana Lukaku, a Belg z kilku metrów skierował piłkę do pustej bramki.
Dwanaście minut przed końcem Bośniak Senad Lulic dośrodkował technicznie w pole karne, gdzie Immobile uderzeniem głową podwyższył na 2:0.
Cztery minuty przed końcem Lulic sam wpisał się na listę strzelców, kiedy to najpierw położył na murawie obrońcę gości, a następnie nie dał szans golkiperowi rywali mocnym uderzeniem. Trzy minuty później efektowny sukces przypieczętował jeszcze z bliska Brazylijczyk Felipe Anderson.
Dzięki jedenastej wygranej w sezonie podopieczni Simone Inzaghiego umocnili się na piątym miejscu w tabeli. Drużyna z Kalabrii doznała natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na szesnastej lokacie w klasyfikacji.