LE: Slavia Praga straciła punkty w Astanie

FK Astana zremisowała u siebie ze Slavią Praga 1:1 (1:1) w pierwszym czwartkowym meczu drugiej kolejki grupy A rozgrywek Ligi Europy.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił po osiemnastu minutach gry Michael Ngadeu-Ngadjui. Kameruńczykowi dośrodkował precyzyjnie w pole karne Jan Sykora i ten strzałem głową zaskoczył golkipera gospodarzy.
Wyrównał trzy minuty przed przerwą uderzeniem z kilku metrów Chorwat Marin Tomasov.

Po zmianie stron nie padło już więcej bramek i obie drużyny w ten sposób po raz pierwszy podzieliły się punktami z rywalami.
Zespół ze stolicy Czech przesunął się na pozycję lidera tabeli, natomiast drużyna ze stolicy Kazachstanu awansowała na trzecią lokatę. Wieczorem w drugim spotkaniu tej grupy Maccabi Tel Awiw podejmie Villarreal CF.