LE: Villarreal CF wygrało w Pradze, Astana lepsza od Maccabi Tel Awiw

Slavia Praga uległa u siebie Villarreal CF 0:2 (0:1) w meczu 4. kolejki grupy A rozgrywek Ligi Europy.
Na Synot Tip Arena prowadzenie dla zespołu z Półwyspu Iberyjskiego uzyskał po kwadransie gry Kolumbijczyk Carlos Bacca.
Sukces przyjezdnych przypieczętował minutę przed końcem Iworyjczyk Simon Deli, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.
Dzięki drugiej wygranej w tej edycji "Submarinos" zachowali miano niepokonanych i objęli samodzielne prowadzenie w tabeli.
Drużyna ze stolicy Czech doznała natomiast pierwszej porażki i spadła na trzecie miejsce. Na drugiej lokacie jest FK Astana. Mistrz Kazachstanu pokonał na wyjeździe Maccabi Tel Awiw 1:0.
Na Netanya Stadium zwycięskiego gola dla przyjezdnych zdobył niespełna kwadrans po przerwie Ghańczyk Patrick Twumasi. Zawody prowadził Paweł Raczkowski.