LE: Zwycięstwo Dynama Kijów, cały mecz Kędziory

Alexander Ishchenko / Shutterstock.com
Dynamo Kijów pokonało u siebie Partizan Belgrad 4:1 (3:1) w meczu ostatniej kolejki grupy B rozgrywek Ligi Europy. Całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Tomasz Kędziora.
Prowadzenie wicemistrzom Ukrainy, którzy już wcześniej zapewnili sobie grę w fazie pucharowej, zapewnił po sześciu minutach gry Mykola Moroziuk. Później w niespełna trzy minuty dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Junior Moraes. Brazylijczyk kwadrans przed końcem wykorzystał jeszcze "jedenastkę", pieczętując okazały sukces.
Przyjezdni z Serbii, którzy utrzymali drugą pozycję w tabeli, odpowiedzieli jedynie trafieniem z rzutu karnego Marko Jevtovica w doliczonym czasie pierwszej połowy.
Na fazie grupowej zmagania w Lidze Europy zakończyły już szwajcarskie Young Boys Berno oraz albańskie KS Skenderbeu Korcze.