LE: Zwycięstwo Dynama w Belgradzie, cały mecz Tomasz Kędziory

Alexander Ishchenko / Shutterstock.com
Partizan Belgrad przegrał u siebie z Dynamem Kijów 2:3 (2:0) w spotkaniu 2. kolejki grupy L rozgrywek Ligi Europy. W ekipie gości całe zawody zaliczył Tomasz Kędziora.
Dwubramkowe prowadzenie gospodarzom zapewnili do przerwy strzałem z pola karnego Ognjen Ożegović oraz po świetnej solowej akcji zakończonej skutecznym uderzeniem pod poprzeczkę Kameruńczyk Leandre Geal Tawamba Kana, który asystował również przy pierwszym golu.
Dziewięć minut po zmianie stron kontaktowe trafienie z rzutu karnego uzyskał Brazylijczyk Junior Moraes. Niespełna kwadrans później do wyrównania doprowadził z bliska Witalij Bujalski, który wykończył świetny kontratak gości. Przyjezdni poszli za ciosem i sześć minut przed końcem kolejną składną akcję zamienił na zwycięskiego gola strzałem z pola karnego Junior Moraes.
Zespół z Ukrainy dzięki drugiej wygranej umocnił się na pierwszym miejsce w tabeli i jego kolejnym przeciwnikiem będzie szwajcarskie Young Boys Berno, które dotychczas dwukrotnie remisowało. Ekipa z Serbii natomiast pozostała na trzeciej pozycji i za trzy tygodnie zagra w Albanii ze Skenderbeu Korcze.