Lech Poznań całkowicie rozbity w Lidze Europy. Bolesna lekcja futbolu w Lizbonie [WIDEO]

Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Benfiką Lizbona 0:4 w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. "Kolejorz" tym samym stracił szansę na awans do 1/16 rozgrywek.
W dzisiejszym spotkaniu Dariusz Żuraw dokonał dużych zmian w wyjściowej jedenastce. Na ławce rezerwowych wylądowali Ishak, Moder, Kamiński czy Ramirez. Szansę na grę dostali za to Dejewski, Muhar, Awwad czy Kaczarawa.
Przemeblowana drużyna "Kolejorza" od pierwszego gwizdka dzielnie stawiała czoła faworyzowanym rywalom. To Benfica była stroną przeważającą, ale Lech był w stanie długimi momentami skutecznie się bronić. Duża w tym zasługa Filipa Bednarka. Golkiper znakomicie zachował się przy uderzeniu Pizziego.
Gospodarze nie ustawali w atakach i w końcu dopięli swego. Doszło do tego w 36. minucie. Jan Vertonghen najwyżej do piłki wyskoczył do piłki zagranej z rzutu rożnego. Belg bez problemu wygrał pojedynek główkowy z o wiele niższym Skórasiem i dał prowadzenie swojemu zespołowi.
Chwilę później Lech stracił napastnika. Kaczarawa doznał kontuzji i nie był w stanie kontynuować gry. W jego miejsce pojawił się Ishak. To jednak niewiele zmieniło. Do przerwy gra "Kolejorza" w ofensywie praktycznie nie istniała.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Przeważali gospodarze, a defensywa Lecha posypała się w kilka chwil. W 57. minucie było już 2:0. Do siatki trafił Darwin Nunez. W dosłownie następnej akcji Bednarek znów skapitulował. Tym razem pokonał go Pizzi.
Dwie szybko stracone bramki ostatecznie podłamały wicemistrzów Polski. Podopieczni Dariusz Żurawia w zasadzie przyglądali się popisom rywali i mogą mówić o dużym szczęściu, że nie przegrali w naprawdę pokaźnych rozmiarach. "Kolejorza" w 89. minucie dobił jeszcze Weigl i porażka 0:4 stała się faktem.
Ten wynik oznacza, że Lech stracił szanse na awans do fazy grupowej. W 1/16 rozgrywek zagrają ekipy Benfiki i Rangers FC.
Daniel Makarewicz03 Dec 2020 · 22:52