Lech również pożegnał się z Ligą Europy! Poznaniacy ponownie przegrali z Genk

Dziurek/Shutterstock
Lech Poznań przegrał z KRC Genk 1:2 w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy.
Goście wyszli na prowadzenie w 19 minucie za sprawą Samaty. Ndongala dośrodkował do wspomnianego Samaty, który strzałem głową dał prowadzenie swojej drużynie.
W kolejnych minutach zawodnicy Genk szukali drugiego gola. W końcu dopięli swego tuż przed przerwą. Rzut karny wykorzystał Trossard.
W 50 minucie kontaktowego gola strzelili podopieczni Djurdjevicia. Autorem bramki był Cywka, który dopadł do wybitej przez rywali przed pole karne piłki i strzałem z dystansu pokonał bramkarz.
Lechici wyraźnie się rozkręcili i za chwilę mieli kolejną dobrą okazję, lecz Tiba trafił tylko w boczną siatkę. W odpowiedzi świetną szansę mieli goście, ale nasz zespół uratował Burić.
Ostatecznie to Genk wygrało 2:1 i zagra w fazie play off Ligi Europy.