Lechia Gdańsk nie wykorzystała okazji, by dogonić Legię Warszawa! Porażka w Krakowie

Dziurek/Shutterstock
Cracovia wygrała przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 2:0 w 34 kolejce Ekstraklasy.
W pierwszej połowie nie oglądaliśmy zbyt dobrego widowiska. Najlepszą okazję miał w 29 minucie Dimun, ale jego uderzenie z ostrego kąta nogą wybronił Alomerović.
Goście bardziej skupiali się na tym, by gola nie stracić. Podopieczni Piotra Stokowca w pierwszych 45 minutach nie oddali celnego strzału na bramkę rywali. Zawodnicy Michała Probierza byli jednak pod tym względem niewiele lepsi - dwa celne strzały.
Druga połowa nie wyglądała pod tym względem lepiej, ale w końcu doczekaliśmy się bramki. W 74 minucie Hanca wykorzystał rzut karny podyktowany dla gospodarzy.
Chwilę później mieliśmy 2:0. Wdowiak zagrał do niepilnowanego w polu karnym Dimuna, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał Alomerovicia.
Lechia Gdańsk po porażce jest na trzecim miejscu w Ekstraklasie i traci trzy punkty do liderującej Legii Warszawa. Cracovia po zwycięstwie awansowała na czwartą pozycję.
Jakub Kreśliński05 May 2019 · 19:53