Lechia Gdańsk nowym liderem Ekstraklasy! Kolejne zwycięstwo zespołu z Trójmiasta [WIDEO]

Marta Badowska/Pressfocus
Lechia Gdańsk kontynuuje dobrą passę w lidze. Podopieczni Tomasza Kaczmarka wygrali 2:0 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.
1 września zespół z Trójmiasta zdecydował się zatrudnić nowego szkoleniowca. Kaczmarek przejął schedę po Piotrze Stokowcu. Od tego czasu Lechia wygrała w lidze z Piastem Gliwice, Górnikiem Łęczna i Legią Warszawa.
Dziś gdańszczanie mogli szybko objąć prowadzenie. Już w 9. minucie do siatki Termaliki trafił Ilkay Durmus. Gol Turka jednak nie został uznany ze względu na pozycję spaloną.
W pierwszej połowie Lechia przeważała, tworzyła kolejne sytuacje, ale nie potrafiła przełożyć tego na zdobycie bramki. Do przerwy było 0:0.
Po przerwie "Biało-Zieloni" dopięli swego, wyprowadzając dwa błyskawiczne ciosy. W 55. minucie Flavio Paixao wykorzystał podanie Conrado i z najbliższej odległości trafił do siatki. Kilkadziesiąt sekund później sam Conrado wpisał się na listę strzelców.
W 66. minucie Conrado mógł skompletować dublet. Brazylijczyk urwał się obrońcom, znalazł się w dobrej sytuacji, ale z jego uderzeniem poradził sobie Łukasz Budzilek. Więcej trafień w tym meczu już nie oglądaliśmy.
Zwycięstwo pozwoliło Lechii przesunąć się na pozycję lidera tabeli. Przewaga gdańszczan nad Lechem Poznań wynosi jeden punkt, jednak "Kolejorz" jeszcze nie grał meczu w tej kolejce. Jutro ekipa Macieja Skorży zmierzy się z Legią Warszawa.
Adam Kłos16 Oct 2021 · 16:52