Leganes wygrywa z Rayo Vallecano w małych derbach Kastylii

Miguelazo84 / shutterstock.com
Piłkarze Rayo Vallecano ulegli u siebie CD Leganes 1:2 (0:1) w jedynym poniedziałkowym meczu 22. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Divsion.
Na Estadio de Vallecas prowadzenie przyjezdnym w małych derbach Kastylii zapewnił dziewięć minut przed przerwą strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Duńczyk Martin Braithwaite.
Sześć minut przed końcem, gdy lokalni rywale grali już w osłabieniu, wyrównał z bliska Alvaro Garcia, ale zaledwie minutę skutecznie odpowiedział w podobny sposób Marokańczyk Youssef En-Nesyri, rozstrzygając losy konfrontacji na korzyść gości.
„Pepineros" po szóstej wygranej w sezonie awansowali na trzynaste miejsce w tabeli. "Błyskawice" doznały natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal otwierają strefę spadkową klasyfikacji.
Łukasz Karyniewski04 Feb 2019 · 22:58