Legia gromi w Pucharze Polski. Drużyna Jozaka już w ćwierćfinale

asinfo
Ruch Zdzieszowice przegrał z Legią Warszawa 0:4 (0:1) w pierwszym czwartkowym meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski.
Kibice zgromadzeni na gościnnym Stadionie Miejskim w Opolu na pierwszego gola czekali osiemnaście minut, kiedy to rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Broź. Decyzja sędziego Kornela Paszkiewicza wzbudziła wielkie kontrowersje. Choć między Sebastianem Weremką i Jarosławem Niezgodą doszło do kontaktu, to raczej trudno było mówić o faulu gracza Ruchu.
Niespełna dwadzieścia minut po zmianie stron podwyższył z bliska Albańczyk Armando Sadiku. Jedenaście minut później precyzyjnym płaskim uderzeniem tuż przy słupku popisał się Sebastian Szymański, a wynik ustalił osiem minut przed końcem efektownym strzałem głową Maciej Dąbrowski.
Wcześniej do ćwierćfinałów awansowały również pierwszoligowa Drutex-Bytovia, broniąca trofeum Arka Gdynia, Górnik Zabrze oraz Korona Kielce.