Legia odjeżdża rywalom z dołu tabeli. Bruk-Bet rozbity w Warszawie [WIDEO]

Rafał Oleksiewicz / Press Focus
Legia Warszawa kontynuuje zwycięską passę. W zaległym meczu rozgromiła Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 4:1.
Pierwotnie mecz miał się odbyć pod koniec sierpnia. Zostało jednak przełożone z powodu przygotowań Legii do spotkania w europejskich pucharach.
Niedawno oba zespoły zagrały pierwszy mecz w tym sezonie. W Niecieczy padł bezbramkowy remis. W Warszawie zdecydowanie wygrała Legia, która dzięki temu znacznie oddaliła się od strefy spadkowej.
Gospodarze objęli prowadzenie w 26. minucie. Z dystansu do bramki trafił Josue.
Nieciecza mogła odpowiedzieć w 34. minucie, ale dogodną okazję zmarnował Poznar. Legia rozstrzygnęła zawody w końcówce pierwszej połowy. Najpierw Wszołek błysnął altruizmem i w sytuacji sam na sam z Pawluczenką dograł do Pekharta, który nie miał problemu z trafieniem do bramki.
W 45. minucie było 3:0. Po centrze Josue piłkę głową do bramki skierował Wieteska.
Po przerwie padły jeszcze dwa gole. Legia podwyższyła prowadzenie w 72. minucie. Błąd Pawluczenki przy wyprowadzaniu piłki wykorzystał Pekhart, który z kilkunastu metrów trafił do bramki. Goście zdołali odpowiedzieć w 90. minucie. Honorowego gola strzelił dla nich Putiwcew.
Mistrzowie Polski dzięki zwycięstwu awansowali na jedenaste miejsce w tabeli. Nieciecza jest ostatnia.
Marcin Karbowski15 Mar 2022 · 20:39