Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań. Wejście smoka osiemnastoletniego Macieja Rosołka [WIDEO]

Lens Strong / Shutterstock.com
Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 2:1 (0:0) w szlagierowym meczu 12. kolejki Ekstraklasy. Zwycięskiego gola dla stołecznego klubu zdobył debiutujący w jego barwach 18-letni Maciej Rosołek.
Spotkanie rozpoczęło się od mocnego akcentu na trybunach. Emocji nie brakowało także na boisku - w ciągu pierwszych czterech minut dwaj zawodnicy Legii, Michał Karbownik i Luis Rocha, otrzymali żółte kartki.
W pierwszej połowie obie drużyny tworzyły zagrożenie pod bramką rywali, ale gole nie padły. Blisko trafienia był Jose Kante, ale w 26. minucie w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka. Sześć minut później doskonałą okazję miał Christian Gytkjaer, ale uderzył wprost w Radosława Majeckiego. Tuż przed przerwą gola mógł strzelić Arvydas Novikovas, ale nie zdołał on opanować piłki po podaniu Pawła Wszołka.
Kilka minut po przerwie padł wreszcie pierwszy gol. Majeckiego pokonał Darko Jevtić, który wykorzystał podanie Kamila Jóźwiaka.
Odpowiedź legionistów przyszła po niespełna dziesięciu minutach. W polu karnym gości jeden z obrońców wybił piłkę spod nóg Jarosława Niezgody. Ta trafiła do Novikovasa, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.
Kilkanaście minut później stadion w Warszawie kolejny raz zatrząsł się, gdy kibice Legii cieszyli się z drugiego trafienia swoich idoli. Na listę strzelców wpisał się debiutujący w barwach seniorskiej drużyny Legii 18-letni Maciej Rosołek.
Ostatecznie Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 2:1.