Legia Warszawa wygrała z Widzewem Łódź w Pucharze Polski. Wielkie widowisko jak za dawnych lat [WIDEO]

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Widzew Łódź przegrał u siebie z Legią Warszawa 2:3 (0:0) w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Stołeczny zespół awansował do następnej fazy.
Przed laty spotkania Widzewa z Legią budziły wielkie emocje. Dziś było podobnie: gorąca atmosfera na trybunach i kapitalne widowisko na murawie, które z trybun obserwowało prawie 17 tys. widzów.
W pierwszej połowie wicemistrzowie Polski dążyli do szybkiego objęcia prowadzenia. W tej części gry przyjezdni oddali 9 strzałów na bramkę rywali, stuprocentowe sytuacje mieli Novikovas i Kante. Widzew odpowiedział, gdy groźnie uderzał Kita.
Po przerwie piłkarze Legii w trzy minuty zadali dwa ciosy. Najpierw wynik spotkania otworzył Kante, który dostał podanie od Karbownika. Chwilę później młody piłkarz zapoczątkował kolejną akcję, a tym razem wszystko sfinalizował Wszołek.
Widzew nie złożył broni i w 58. minucie zdobył bramkę kontaktową. Robak pewnie wykorzystał rzut karny.
Gospodarze grali z wielką odwagą i determinacją - to przyniosło skutek. O futbolówkę powalczył Kita, a do własnej bramki pechowo trafił Jędrzejczyk.
Legia znalazła się w tarapatach, gdy z bliska strzelał Mąka, ale Cierzniak zdołał instynktownie odbić piłkę. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 84. minucie, gdy Pawłowskiego pokonał Lewczuk.
Kolejnego rywala Legia pozna podczas losowania, które zaplanowano na 5 listopada. Mecze 1/8 finału Pucharu Polski zostaną rozegrane 3-5 grudnia.
Daniel Makarewicz30 Oct 2019 · 22:28