Lewandowski uczcił setny mecz dla Bayernu w Bundeslidze. Dwa gole Polaka! [VIDEO]

daykung/Shutterstock
Robert Lewandowski uczcił swój setny mecz w Bundeslidze w barwach Bayernu Monachium. Reprezentant Polski strzelił dwa gole, a jego drużyna wygrała z Mainz 4:0.
Bayern dominował od samego początku meczu. Mistrzowie Niemiec po 23 minutach prowadzili już 2:0. Pierwszego gola strzelił Thomas Mueller. Piłka po uderzeniu Niemca odbiła się jeszcze od Arjena Robbena i zmyliła Rene Adlera. Drugiego strzelił już Holender, który wykorzystał doskonałe podanie Joshuy Kimmicha i zdobył bramkę po uderzeniu - uwaga - prawą nogą.
Lewandowski w pierwszej połowie miał jedną dobrą okazję, ale nie trafił w bramkę. Polak na listę strzelców wpisał się po zmianie stron. Z prawej strony w pole karne dośrodkował Mueller, a Lewandowski pewnym strzałem lewą nogą pokonał Adlera.
Polak nie poprzestał na jednym golu. Drugi raz trafił do siatki w 77. minucie. Tym razem asystował Joshua Kimmich. Lewandowski wykończył jego dośrodkowanie strzałem głową. To już jego 82 gol dla Bayernu w Bundeslidze.
Dzięki trzeciej wygranej w sezonie podopieczni Carlo Ancelottiego przesunęli się na pozycję wicelidera tabeli i tracą tylko punkt do prowadzącego beniaminka z Hanoweru.
Drużyna z Moguncji doznała natomiast trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na czternastą lokatę w klasyfikacji.
Bayern - Mainz 4:0