LE: Arsenal wygrał z Koeln. Grad goli w meczu Zenita z Vardarem

CosminIftode/Shutterstock
Arsenal Londyn wygrał u siebie z FC Koeln 3:1 (0:1) w meczu inauguracyjnej kolejki grupy H rozgrywek Ligi Europy.
Na Emirates Stadium goście uzyskali prowadzenie już po dziewięciu minutach gry, kiedy to błąd bramkarza Kolumbijczyka Davida Ospiny wykorzystał jego rodak Jhon Cordoba, który skierował piłkę do siatki efektownym lobem z dystansu.
Wyrównał cztery minuty po zmianie stron mocnym uderzeniem z woleja Bośniak Sead Kolasinac, który pojawił się na murawie na początku drugiej połowy. Dziewiętnaście minut później na indywidualną szarżę na połowie przyjezdnych zdecydował się Alexis Sanchez i Chilijczyk wykończył ją kapitalnym strzałem zza linii pola karnego.
Sukces trzynastokrotnych mistrzów Anglii przypieczętował osiem minut przed końcem Hiszpan Hector Bellerin, dobijając piłkę do siatki z kilku metrów.
W drugim spotkaniu tej grupy Crvena Zvezda Belgrad zremisowała przed własną publicznością z BATE Borysów 1:1 (0:0). Zespół z Białorusi podejmie w następnej kolejce "Kanonierów", natomiast drużyna z Serbii uda się do Kolonii na konfrontację z popularnymi "Kozłami".
Najwyższe zwycięstwo w wieczornej serii spotkań zanotował Zenit Sankt Petersburg. Lider rosyjskiej Priemjer Ligi rozbił w Skopje miejscowy Vardar aż 5:0, a dwa gole dla ekipy znad Newy zdobył Aleksandr Kokorin.
Drugi mecz grupy L także był jednostronny, bowiem Real Sociedad San Sebastian pokonał wysoko Rosenborg Trondheim 4:0. Na Estadio Anoeta dwie bramki dla zespołu z Kraju Basków strzelił Diego Llorente. Podopieczni Eusebio Sacristana za dwa tygodnie udadzą się do Sankt Petersburga i będzie to jedno z najciekawszych spotkań drugiej kolejki Ligi Europy.