Liga Europy: Arsenal rozbił CSKA, zwycięstwa Atletico, Lazio i RB Lipsk

CosminIftode / shutterstock.com
Arsenal Londyn rozbił przed własną publicznością CSKA Moskwa 4:1 (4:1) w pierwszym meczu 1/4 finału rozgrywek Ligi Europy. Rewanż w stolicy Rosji odbędzie się za tydzień.
Na Emirates Stadium jeszcze przed przerwą dwukrotnie do siatki rywali trafiali Francuz Alexandre Lacazette i Walijczyk Aaron Ramsey, który przy swoim drugim golu popisał się efektownym lobem piętą.
Przyjezdni odpowiedzieli jedynie bramką Aleksandra Gołowina, który zaskoczył Petra Cecha kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego.
Dwubramkowe zaliczki przed rewanżami wypracowały Atletico Madryt i Lazio Rzym. "Rojiblancos" pokonali u siebie Sporting Lizbona 2:0 (2:0), natomiast "Biancocelesti" wygrali z FC Salzburg 4:2 (1:1).
Tylko jednego gola oglądali kibice w Lipsku, gdzie Olympique Marsylia przegrał w wicemistrzami Niemiec 0:1 (0:1). Zespół z Dolnej Saksonii przybliżył do półfinału płaskim strzałem w doliczonym czasie pierwszej połowy Timo Werner.