Liga Europy. Zwycięstwo Rangers FC z Feyenoordem. Łudogorec rozbił CSKA Moskwa

Zwycięstwo Rangers FC z Feyenoordem. Łudogorec rozbił CSKA Moskwa
ATGImages/Shutterstock
Glasgow Rangers pokonali przed własną publicznością Feyenoord Rotterdam 1:0 w meczu 1. kolejki grupy G rozgrywek Ligi Europy.
Na Ibrox Park wicemistrzowie Szkocji mogli prowadzić po dziesięciu minutach gry, ale James Tavernier zmarnował podyktowany rzut karny. Niespełna kwadrans później Anglik Sheyi Ojo mocno przymierzył z dystansu i golkiper zespołu z Holandii musiał już wyciągać piłkę z siatki.
Po zmianie stron podopieczni Stevena Gerrarda utrzymali już korzystny wynik i rozpoczęli zmagania w fazie grupowej od zwycięstwa i trzech punktów. Komplet "oczek" ma również FC Porto, które dzięki trafieniom Tiquinho pokonało Young Boys Berno 2:1.
Najwyższe zwycięstwo zanotował Łudogorec Razgrad, który rozbił u siebie CSKA Moskwa aż 5:1, chociaż jeszcze do przerwy lepsza była drużyna z Rosji. Po zmianie stron mistrzowie Bułgarii szybko odrobili z nawiązką straty, a klasyczny hat-trick zaliczył Rumun Claudiu Keseru. Na ostatni kwadrans na murawie pojawił się Jacek Góralski.
* * * * * *

Wyniki wieczornych spotkań 1. kolejki:
GRUPA G
FC Porto - Young Boys Berno 2:1 (2:1)

Bramki: Tiquinho 7, 29 - Nsame 15-karny.
GRUPA H
Espanyol Barcelona - Ferencvaros Budapeszt 1:1 (0:1)
Bramki: Vargas 60 - Javi Lopez 10-samobójcza.
GRUPA I
VfL Wolfsburg - FK Ołeksandrija 3:1 (2:0)

Bramki: Arnold 20, Mehmedi 24, Brekalo 67 - Banada 66.
KAA Gent - AS Saint-Etienne 3:2 (2:1)

Bramki: David 2, 43, Perrin 64-samobójcza - Khazri 38, Kaminski 75-samobójcza.
GRUPA J
AS Roma - Basaksehir Stambuł 4:0 (1:0)

Bramki: Caicara 42-samobójcza, Dżeko 58, Zaniolo 71, Kluivert 90+3.
Borussia Moenchengladbach - Wolfsberger AC 0:4 (0:3)

Bramki: Weissman 13, Leitgeb 31, 68, Ritzmaier 42.
GRUPA K
Slovan Bratysława - Besiktas Stambuł 4:2 (1:2)

Bramki: Sporar 14, 58, Ljubicic 90+3, Moha 90+4 - Ljajić 29-karny, Bożnikow 45+1-samobójcza.
Wolverhampton Wanderers - Sporting Braga 0:1 (0:0)

Bramka: Horta 71.