Liga Mistrzów. Ajax Amsterdam bliżej gry w finale. Wielkie emocje w Londynie! [WIDEO]

Wielkie emocje w Londynie! Ajax Amsterdam bliżej finału Ligi Mistrzów [WIDEO]
cristiano barni/Shutterstock
Tottenham Hotspur przegrał na własnym boisku z Ajaksem Amsterdam 0:1 (0:1) w pierwszym meczu w półfinale Ligi Mistrzów.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Pierwsze minuty gry to dominacja piłkarzy Ajaksu. Przyjezdni w 15. minucie swoją przewagę udokumentowali golem. Van de Beek znalazł się sam na sam z Hugo Llorisem i bez problemów wykorzystał dogodną sytuację.
Chwilę później mogło być 2:0 po uderzeniu Neresa. W 24. minucie przed kolejną szansą stanął van de Beek, ale tym razem Lloris zdołał odbić piłkę.
W 31. minucie doszło do groźnego zderzenia w powietrzu, po którym Jan Vertonghen zalał się krwią. Piłkarz wrócił na murawę, ale nagle zaczął słaniać się na nogach i został zniesiony do szatni.

Ostatnie 10 minut pierwszej połowy należało do "Kogutów". Bramce Onany zagrozili Alderweireld i Sissoko.
Gospodarze na drugą część spotkania wyszli naładowani energią i już po 60 sekundach bliski wyrównania był Llorente. Hiszpan po chwili uderzył z woleja na bramkę, ale świetnie interweniował Onana.
"Koguty" rozkręcały się z każdą minutą. Kibice na stadionie oklaskiwali kolejne składne akcje Tottenhamu, po których raz za razem kotłowało się w polu karnym Ajaksu.
Goście odpowiedzieli w 78. minucie, gdy Neres trafił w słupek. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i to Ajax Amsterdam jest bliżej gry w finale Ligi Mistrzów.
Rewanż odbędzie się 8 maja w Amsterdamie.
Daniel Makarewicz30 Apr 2019 · 22:57