Ligue 1: Beniaminek rozbity przez PSG

CosminIftode/Shutterstock
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali przed własną publicznością Racing Strasbourg 5:2 (3:1) w pierwszym sobotnim meczu 26. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Parc des Princes niespodziewane prowadzenie przyjezdnym zapewnił po sześciu minutach gry precyzyjnym uderzeniem z dwunastu metrów tuż przy słupku Iworyjczyk Jean-Eudes Aholou. Wyrównał zaledwie cztery minuty później płaskim strzałem w długi róg Niemiec Julian Draxler.
Jedenaście minut później swój kunszt pokazał Neymar. Brazylijczyk w polu karnym minął trzech rywali i golkipera, kierując z dużym spokojem piłkę do pustej już bramki. Minutę później błąd defensywy beniaminka obnażył celnym uderzeniem w krótki róg Argentyńczyk Angel Di Maria.
Po zmianie stron kontaktowego gola po strzale zza linii pola karnego uzyskał Stephane Bahoken, ale sześć minut później odpowiedział skutecznie efektowną "podcinką" Edinson Cavani. Urugwajczykowi znakomicie zagrywał w tej sytuacji Argentyńczyk Javier Pastore. Jedenaście minut przed końcem Cavani po raz drugi przelobował bramkarza rywali, tym razem po asyście Neymara.
Dzięki czwartej wygranej z rzędu podopieczni Unaia Emery'ego umocnili się na pozycji lidera tabeli. Zespół z Alzacji doznał natomiast dwunastej porażki w sezonie i pozostał na trzynastej lokacie w klasyfikacji.