Ligue 1: Dziewięć bramek na Stade Velodrome!

Hombrey, wikicommons
Olympique Marsylia wygrał u siebie z FC Metz 6:3 w piątkowym meczu 24. kolejki francuskiej Ligue 1. Trzy gole dla OM strzelił Florian Thauvin.
Gospodarze losy rywalizacji rozstrzygnęli praktycznie już przed przerwą. Wynik otworzył Morgan Sanson, a potem dwukrotnie trafił Florian Thauvin. Na początku drugiej połowy czwartą bramkę zdobył Valere Germain. Następnie hat-trick skompletował Thauvin i było 5:0
Kibice na Stade Velodrome zobaczyli jeszcze cztery bramki. Dla gości dwa gole strzelił Florent Mollet. Jego trafienia przedzielił gol Konstantinosa Mitroglou. W doliczonym czasie trzecią bramkę dla przyjezdnych zdobył Ibrahima Niane.
OM zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma 51 punktów. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z AS Saint-Etienne.
Natomiast zespół z Lotaryngii ma na swoim koncie 18 „oczek” i zamyka ligową tabelę. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Montpellier HSC.