Ligue 1: Olympique Marsylia zwycięża trzeci raz z rzędu

Hombrey, wikicommons
Piłkarze OGC Nice ulegli u siebie Olympique Marsylia 2:4 (2:3) w najciekawiej zapowiadającym się niedzielnym meczu ósmej kolejki rozgrywek Ligue 1.
Na Allianz Riviera dwubramkowe prowadzenie gospodarzom w derbach Prowansji zapewnili po szesnastu minutach gry Włoch Mario Balotelli oraz Jean Michael Seri. Goście jeszcze przed przerwą jednak odrobili straty z nawiązką.
Dwukrotnie do siatki miejscowych celnie przymierzył Lucas Ariel Ocampos, a trafienia Argentyńczyka rozdzieliło jeszcze niefortunne skierowanie piłki do własnej bramki przez Pierre'a Lees Melou.
Dwie minuty po zmianie stron podwyższył jeszcze Brazylijczyk Luiz Gustavo, który nie dokończył zawodów z powodu czerwonej kartki. Starty gospodarzy mógł jeszcze zmniejszyć Alassane Plea, ale osiem minut przed końcem zmarnował rzut karny.
"Les Aiglons" doznali w ten sposób czwartej porażki w sezonie i są na dziesiątej pozycji w klasyfikacji. Podopieczni Rudiego Garcii natomiast po trzeciej z rzędu wygranej awansowali na trzecią lokatę w tabeli.
* * * * * *

Wyniki niedzielnych spotkań Ligue 1:
ES Troyes Aube Champagne - AS Saint-Etienne 2:1 (1:0)

Bramki: Pele 41, Khaoui 57 - Hernani 53.

Czerwone kartki: Azamoum (33, Troyes) - Hernani (84, ASSE).
Angers Sporting Club de l'Ouest - Olympique Lyon 3:3 (1:3)

Bramki: Rafael 30-samobójcza, Ekambi 58, Traore 67 - Diaz 5, Diakhaby 38, Depay 41.

Czerwona kartka: Marcelo (50, OL).
OGC Nice - Olympique Marsylia 2:4 (2:3)

Bramki: Balotelli 4, Seri 16 - Ocampos 26, 44, Melou 44-samobójcza, Luiz Gustavo 47.

Czerwona kartka: Luiz Gustavo (66, OM).