Ligue 1: OM wygrał w Nantes

Hombrey, wikicommons
FC Nantes uległ u siebie Olympique Marsylia 0:1 (0:0) w pierwszym sobotnim spotkaniu drugiej kolejki francuskiej Ligue 1.
Na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau trener gospodarzy Claudio Ranieriprzed przerwą musiał dokonać wymuszonych aż trzech zmian.
Jako pierwszy z powodu kontuzji murawę przedwcześnie opuścił Valentin Rongier, następnie zmieniony został Marokańczyk Yacine Bammou, a trzecim pechowcem okazał się Szwed Alexander Kacaniklić.
"Kanarki" broniły się dzielnie aż do 88. minuty, kiedy to zwycięską bramkę dla rywali zdobył rezerwowy Argentyńczyk Lucas Ocampos, któremu asystował Patrice Evra.
Drużyna z Bretanii doznała w ten sposób drugiej porażki i spadła na przedostatnie miejsce w klasyfikacji. Zespół z Langwedocji po drugim zwycięstwie awansował natomiast na pozycję wicelidera tabeli.