Ligue 1: Pewne zwycięstwo PSG. Dwa gole Kyliana Mbappe

Pewne zwycięstwo PSG. Dwa gole Kyliana Mbappe
Mitch Gunn / Shutterstock.com
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali przed własną publicznością Nimes Olympique 3:0 (1:0) w pierwszym sobotnim meczu 26. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Parc des Princes prowadzenie gospodarzom zapewnił pięć minut przed przerwą Christopher Nkunku, wykorzystując sytuację sam na sam. Po zmianie stron podwyższył płaskim strzałem z pola karnego Kylian Mbappe, któremu asystował Hiszpan Juan Bernat.
Mistrz świata z mundialu w Rosji minutę przed końcem przypieczętował jeszcze sukces ekipy znad Sekwany, po raz drugi wpisując się na listę strzelców, tym razem uderzeniem w krótki róg po precyzyjnym dograniu od Nkunku.
Dzięki czwartej wygranej z rzędu podopieczni Thomasa Tuchela umocnili się na czele tabeli. Beniaminek z Oksytanii doznał natomiast dziesiątej porażki w sezonie i spadł na jedenaste miejsce w klasyfikacji.