Ligue 1: Przełamanie AS Saint-Etienne

KevFB, wikipedia
AS Saint-Etienne wygrał u siebie z Toulouse FC 2:0 w pierwszym niedzielnym meczu francuskiej Ligue 1. To pierwsza ligowa wygrana „Zielonych” od 14 października minionego roku.
Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli tuż przed przerwą. Rzut karny na gola zamienił Robert Berić. W 86. minucie na 2:0 trafił Assane Diousse. Te trafienie przypieczętowało pierwsze ligowe zwycięstwo AS Saint-Etienne po 10 meczach bez wygranej.
Zespół prowadzony przez Jeana-Louisa Gasseta zajmuje 14. miejsce w tabeli ze zdobytymi 23 punktami. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z FC Metz.
Natomiast podopieczni Pascala Dupraza plasują się na 18. pozycji i mają na swoim koncie 19 „oczek”. Ich kolejnym ligowym rywalem będzie FC Nantes.