Ligue 1: Racing Strasbourg pokonał ES Troyes

JMRW67 / wikicommons
Racing Strasbourg pokonał przed własną publicznością ES Troyes Aube Champagne 2:1 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu 25. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade de la Meinau prowadzenie miejscowym zapewnił dwadzieścia minut po przerwie kapitalnym uderzeniem z kilkunastu metrów w samo "okienko" Iworyjczyk Jean Aholou.
Pięć minut później podwyższył precyzyjnym płaskim strzałem zza linii pola karnego Jeremy Blayac. Rozmiary porażki w doliczonym czasie zmniejszył jeszcze z bliska Malijczyk Adama Niane, ale na więcej przyjezdnych nie było już stać.
Dzięki ósmej wygranej w sezonie beniaminek z Alzacji awansował na trzynaste miejsce w tabeli. Zespół z Szampanii doznał natomiast czternastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na przedostatniej lokacie w klasyfikacji. Słabszy dorobek ma jedynie FC Metz.